modelowanie włośów salon elegancki fryzjer

Grube włosy, сienkie włosy, puszące się włosy- jak modelować?

 • Po umyciu spryskaj je lotionem dodającym objętości – ma lżejszą konsystencję od klasycznych pianek.
 • Modeluj pasma, używając szczotki termicznej lub z naturalnego włosia.
 • Grubość szczotki dostosuj do efektu, jaki chcesz uzyskać – im większa średnica, tym większa objętość włosów. Nawijaj na nią niewielkie pasma. Dzięki temu lepiej odbijesz je od skóry.
 • Po wyczesaniu wszystkich pasm z odległości kilkudziesięciu centymetrów lekko je rozdmuchaj suszarką. Utrwal lekkim lakierem.
 • Po umyciu nałóż na nie piankę utrwalającą lub dodającą objętości.
 • Modelowanie takich pasm będzie wymagało nieco więcej czasu i wysiłku niż włosów cienkich. Aby ułatwić sobie to zadanie, użyj kilku grubych wałków. Nawiń na nie pasma i wysusz. Pozostaw je nakręcone przez kilka minut i poczekaj, aż dobrze ostygną.
 • Następnie rozwijaj pasma pojedynczo i modeluj każde z osobna.
 • Tak przygotowane włosy roztrzep palcami, trzymając głowę do dołu. W tej samej pozycji do wykończenia fryzury użyj lakieru lub delikatnej pasty.
 • Do pielęgnacji i stylizacji używaj produktów, które nawilżają i wygładzają włosy. Przed modelowaniem nałóż na pasma fluid wygładzający.
 • Do stylizacji włosów użyj szczotki o największej średnicy.
 • Modeluj je tak, aby wygładzać powierzchnię włosów, czyli nie zakręcaj ich na szczotkę, ale wyciągaj ku dołowi.
 • Jeśli efekt nie jest zadawalający i końcówki nadal się wywijają lub puszą, przeciągnij pasma prostownicą.

Armin Morbach wyjaśnia, jak z nich korzystać: „Zwiń chusteczkę i użyj jej jako miękkiego wałka, weź małe pasmo włosów i zakręć je dookoła środkowej części miękkiego wałka, który w ten sposób stworzyłeś. Poza tym ułożona fryzura bez większych przeszkód szybko może zostać zepsuta pod wpływem wilgoci albo wiatru. Modelowanie włosów, polega na ułożeniu ich w określony sposób, który nazywany jest fryzurą.

Modelowanie włosów przebiegać powinno w sposób następujący: Szczotką z kolcami podsusza się równomiernie włosy na całej głowie przez 2-3 minuty.

„Zanim użyjesz takich urządzeń, jak suszarka, prostownica lub lokówka, zastosuj produkty gwarantujące termoochronę włosów. Powinnaś już teraz powoli nadawać kształt fryzurze.

Płyny do układania ręczną suszarką i szczotkami mają zaś przede wszystkim właściwości zapobiegające elektryzowaniu się włosów i w sposób bardzo delikatny utrwalają fryzurę, ułatwiając nawijanie mokrych pasemek włosów na szczotki. Pomimo wszelkiej ostrożności może zdarzyć się, że włosy będą zbyt gorące w trakcie procesu prostowania. Oczywiście używanie dużych ilości pianki bardzo pomaga!

Armin Morbach radzi, by prostując włosy wydzielać wąskie pasma. Jeżeli często obciążasz swoje włosy wyniszczającymi je uczesaniami, pamiętaj o konieczności ich odżywienia przy pomocy maseczek do włosów lub pobudzającego krążenie masażu głowy.

Kosmetyki te różnią się swoją recepturą i zastosowaniem. Zwykle najtrwalsze są szczotki połączone z pojedynczymi, twardszymi igłami plastykowymi. Warto wówczas poprosić o pomoc kogoś z domowników. Musisz uważać z nią przy włosach cienkich, gdyż mogą zrobić się zbyt miękkie i matowe.