koloryzacja naturalna salon elegancki fryzjer

Naturalna koloryzacja włosów – dlaczego warto?

  • mniej szkodliwych substancji w kontakcie ze skórą głowy i włosami,
  • długofalowa poprawa kondycji włosów,
  • mniej problemów skórnych,
  • mniejszy wpływ na degenerację środowiska.

Długotrwałe farbowanie w ten sposób może zmienić trwale nasz kolor włosów i ich kondycję sprawiając, że ich łuski nie będą prawidłowo się domykać. Całość wykańczamy regeneracyjną pielęgnacją i modelowaniem. Mowa tu o spektakularnych metamorfozach i kolorach nawet najbardziej odmiennych od naturalnego.

W przypadku gotowych "farb" roślinnych, podobnie jak we własnoręcznie przygotowywanych mieszankach, nie uzyskamy jaśniejszego koloru włosów, niż mieliśmy przed farbowaniem.

Dysponujemy szeroką paletą barw: od odcieni klasycznych, przez naturalne, po najbardziej szalone opcje (róż, fiolet, zieleń czy błękit). Inne zadziałają skuteczniej bez dodatku zakwaszającego, zaaplikowane na włosy tuż po przygotowaniu.

Dlatego też, jeśli nawet skład nie jest w pełni naturalny, ale powiedzmy w 90%, warto wczytać się w wartości, jakie firmie przyświecają. Eko koloryzacja to również doskonały sposób na tonowanie włosów także przy rozjaśnianiu (blond, baleyage, ombre lub sombre). Istnieją takie farby, które nie tylko koloryzują, ale również wzmacniają i pielęgnują włosy, wydobywając z nich naturalne piękno.

Farbowanie włosów henną różni się trochę od konwencjonalnej koloryzacji. Po pierwsze - tak, henna farbuje włosy i to trwale! Nie działa tak jak "szamponetki" i inne produkty koloryzacyjne, które potrafią zniknąć z włosów już po pierwszym myciu.

Warto szukać takich, które oparte są na wyciągach ziołowych, olejach roślinnych i innych naturalnych substancjach pielęgnujących, a nie zawierają: amoniaku, PPD, parabenów, baru, nadtlenku wodoru i metali ciężkich. z indygo, henny oraz cassi oraz proszku z kwiatów rumianku, korzenia i kory rubii, a także amli, bakopu i kozieradki. Poznaj wyjątkowy sposób na najbardziej naturalną koloryzację włoskimi farbami Herbatint. Długotrwałe farbowanie w ten sposób może zmienić trwale nasz kolor włosów i ich kondycję sprawiając, że ich łuski nie będą prawidłowo się domykać.