dekoloryzacja salon elegancki fryzjer

Z dekoloryzacji powinnaś zrezygnować (lub odłożyć ją w czasie) gdy:

  • twoje włosy są słabe, zniszczone,
  • mają skłonność do wypadania,
  • przez ostatnie tygodnie używałaś kosmetyków pielęgnujących włosy farbowane – preparaty takie umacniają wprowadzony podczas farbowania pigment, niektóre też go zawierają,
  • masz problemy ze skórą głowy (łojotok, grzybica, łupież) - najpierw musisz się ich pozbyć,
  • masz na skórze głowy jakieś uszkodzenia naskórka, zaczerwienienia, czujesz swędzenie,
  • miałaś w ostatnim czasie zabieg fryzjerski z użyciem chemicznych środków (np. trwałą),
  • masz uczulenia na środki chemiczne, które wchodzą w skład zestawu do dekoloryzacji (jeśli nie jesteś pewna, koniecznie zrób próbę).

Nie podoba ci się efekt ostatniej koloryzacji? Jeśli tak, dekoloryzacja będzie dla ciebie najlepszym rozwiązaniem. Zdarza się, że z dekoloryzacją trzeba poczekać kilka tygodni, aby w tym czasie poprawić kondycję włosów. Na koniec radzimy stosować dobrej jakości szampony i odżywki, dzięki którym zadbasz o właściwą pielęgnację włosów od nasady aż po same końce.

Niezbędne będzie zatem stosowanie maseczek i olejków wspierających odbudowę na długo przed planowaną dekoloryzacja.

Dekoloryzacja to proces, w którym z zastosowaniem odpowiedniego produktu ściągającego kolor, usuwany jest z włosów niepożądany pigment farby. Jeśli na włosy naniesiona była farba, która bardzo je zniszczyła, jedna dekoloryzacja nie wystarczy.

Czas trwania dekoloryzacji zależy od kilku czynników: intensywności koloru, jakości użytej wcześniej farby oraz kondycji włosów. Przeprowadzaj zabieg zgodnie z instrukcją (sposób aplikacji, czas) podaną na opakowaniu. Jeśli koniecznie chcesz przeprowadzić dekoloryzację w domu wybierz profesjonalne kosmetyki (np.

Jeżeli dekoloryzacja zostanie przeprowadzona pod okiem profesjonalisty, to nie ma obaw o to, że włosy będą zniszczone. Dekoloryzacja jest więc nie tylko ratunkiem w sytuacji, gdy ufarbowane pasma nie prezentują się dobrze.

Warto jednak pamiętać, że niezależnie czy wybierzemy fryzjera, czy samodzielną dekoloryzację domowymi sposobami, najważniejsze jest zadbanie o zdrowie i kondycję włosów. Po nałożeniu produktu i upłynięciu zaleconego czasu należy dokładnie umyć kosmyki, a na koniec je wysuszyć suszarką. Konieczne będzie także nałożenie odżywki, która skutecznie zregeneruje włosy. Niezwykle istotne jest również regularne i częste (najlepiej co 5 minut) monitorowanie koloru włosów.