Mekanların 3 Boyutlu Sanal Turları Şirince Taş Mektebi - Sirince Stone School - Mekanların 3 Boyutlu Sanal Turları

Mekanların 3 Boyutlu Sanal Turları

www.3boyutlumekanlar.com

ŞİRİNCE TAŞ MEKTEBİ (İZMİR/SELÇUK)

Mekanların 3 Boyutlu Sanal Turları

HARİTA - PAYLAŞIM:

  Bu sayfayı E-Posta, Facebook'ta, Twitter'da, Google+ ile paylaşım yapabilir, Harita'da göster butonu ile bulunan yerleşkenin konumunu görebilirsiniz.

  Mekanların 3 Boyutlu Sanal Turları Mekanların 3 Boyutlu Sanal Turları Mekanların 3 Boyutlu Sanal Turları Mekanların 3 Boyutlu Sanal Turları Mekanların 3 Boyutlu Sanal Turları

ŞİRİNCE TAŞ MEKTEBİ - SIRINCE STONE SCHOOL:

  Tanzimattan Cumhuriyet'e Eğitim Tarihi Müzesi" Sengel Group, 1996'dan bu yana Artemis Restaurant & Şarapevi olarak hizmet verdiği tarihi okul binasında, Şirince-Taş Mektep Müzesi'ni kurarak, Şirince'ye yeni bir ziyaret yeri kazandırmıştır. Haftanın tüm günleri ziyarete açık olan müzede, hem Tanzimat'tan Cumhuriyet'e kadar Osmanlı Devletinin eğitimdeki yenileşme gayretlerini, hem de Cumhuriyet döneminin zorluklar içerisinde sürdürülmeye çalışılan idealist eğitiminin izlerini objeler, belgeler ve fotoğraflarda bulacaksınız. Birbirinden ilginç objelerin, belgelerin ve fotoğrafların sergilendiği müzemiz sizi eğitim tarihimizle buluşturuyor. Ayrıca Şirince ve çevresinin tarihi ve kültürü ile ilgili çok detaylı bilgileri de bulacağınız müzemiz, siz ziyaretçilerini bekliyor. Bu okul 1906 yılında, Çirkinceli Rumların katkısıyla, İzmir eğitim şirketi "Homer" tarafından kurulmuştur. Okul binası boyutları nedeniyle "Büyük Okul" olarak adlandırılmıştır. 1921-1922 eğitim- öğretim yılına kadar Rum okulu olarak hizmet veren binada, yıllara göre 250 ile 370 kadar öğrenci eğitime devam etmiştir.Çirkince'de küçük bir okulun varlığı hakkında ilk bilgiler, Mart -1832'de, Arundell tarafından açıklanmıştır. Bu küçük okulda 1 öğretmen ve 10 öğrenci vardı.20. yüzyılın başında köyde, üç okul ve kız-erkek çocuk yuvası vardı. Kilise bahçesinde, erkek okulu bulunmaktaydı. Erkek okulunda 2 öğretmen görev yapıyordu.Büyük okulda ise her sınıfın ayrı öğretmeni vardı.Büyük Okul, müstakil müdürü ve özel öğretmenleriyle, çok iyi organize edilmiş bir kurumdu.Okulda; Yunan Dili, Tarih, Matematik, Coğrafya, Beden Eğitimi, Müzik, Din derslerinin yanı sıra 3. sınıftan itibaren Fransızca dersleri de verilmekteydi.Mübadeleden bir süre sonra Türk çocuklarına hizmet vermeye başlayan okul, eğitim-öğretim faaliyetlerini 1990'lı yılların başına kadar sürdürmüştür.1996 yılından itibaren Şirince-Artemis Restaurant adıyla hizmet vermeye başlayan tarihi bina, yöresel yemekleri ve özel üretim şaraplarıyla Şirince'nin en gözde, en şık restaurantı olmuştur.

  History of Education Museum from the Tanzimat (Reform)Era to the Republic Period " Serving as the Artemis Restaurant & Wine Houseat the historical school building since 1996, the Sengel Group has established the Sirince-Stone School Museum and had Sirince gain a new place for visiting. The museum is open all days of the week for visitors, and you will find, in objects, documents and photographs, both the efforts of the Ottoman Empire becoming modern in education from the Tanzimat (Reform) Era to the Republic and the traces of an idealist education which tried to be maintained through out the di fficulties of the Republic era. Our museum displays many interesting objects, documents and photographs and brings you together with our history of education. In addition,you will find detailed information regarding the history and culture of Sirince and its surroundings. Our museum is waiting for its visitors. This school was founded by "Homer," a training company in Izmir, in 1906.The school was classified as a "Big School" due to its dimensions. 250-370 students were educated every year at the building that served as a Greek school until the 1921-1922 school year.The first reference to a small school in Çirkince was made by Arundell in March 1832. This small school had 1 teacher and 10 students.The village had three schools and mixed gender nurseries at the beginning of the 20th century. There was a single-sex (boys) school in the garden of the church. There were two teachers at the school for boys.The big school had one teacher for every class.With its independent headmaster and private teachers, the big school was a well-organised establishment.Lessons taught at the school were Greek, History, Mathematics, Geography, Physical Education, Music, Religious Education, as well as French as of Year 3.Sirince Artemis Restaurant & Wine House is an extraordinary place in Sirince, a village of fairy tales.Since 1996, it is the most favorite and elegant restaurant in Sirince Village, with its local foods and special production wines ... With its location, decoration, presentation, deliciousness, quality and hospitality, it is a place without alternative...

  Aynı odak noktasından farklı açılardan çekilen resimler bilgisayar ortamında birleştirilerek ortaya mekanın çepe çevre saran 3 boyutlu sanal turu çıkıyor. Bu sanal turu izleyerek kendinizi ordaymış gibi hissedeceksiniz. Mekanın 3 boyutlu sanal turu izlemek için mausunuzu kullanarak ister yaklaştırabilir ister uzaklaştırabilir yada tam ekran modunda kullanabilirsiniz.
  Bu mekanın sanal turu hazırlanması için toplam her açıdan 210 adet resim çekildi.

  Dosyanın .exe sürümünü indirmek için tıklayınız.