Mekanların 3 Boyutlu Sanal Turları Bratislava Kalesi - Bratislava Castle - Mekanların 3 Boyutlu Sanal Turları

Mekanların 3 Boyutlu Sanal Turları

www.3boyutlumekanlar.com

BRATİSLAVA KALESİ (BRATİSLAVA/CENTER)

Mekanların 3 Boyutlu Sanal Turları

HARİTA - PAYLAŞIM:

  Bu sayfayı E-Posta, Facebook'ta, Twitter'da, Google+ ile paylaşım yapabilir, Harita'da göster butonu ile bulunan yerleşkenin konumunu görebilirsiniz.

  Mekanların 3 Boyutlu Sanal Turları Mekanların 3 Boyutlu Sanal Turları Mekanların 3 Boyutlu Sanal Turları Mekanların 3 Boyutlu Sanal Turları Mekanların 3 Boyutlu Sanal Turları

BRATİSLAVA KALESİ - BRATİSLAVA CASTLE:

  Bratislava'daki tarihi yapıların başında, şehir merkezinin biraz dışında, ama yürünebilecek bir mesafede bir tepe başında inşa edilmiş Bratislava Kalesi (Bratislavský Hrad) gelmektedir. Bu kaleye çıkarak, tüm şehri tepeden izleyebilir ve bol bol fotoğraf çekebilirsiniz. Ayrıca kalenin içinde Slovenské Národné Múzeum Historické adlı bir de tarih müzesi bulunmaktadır. Dilerseniz burayı da görebilir ve Slovak tarihine dair bilgiler edinebilirsiniz. Eski şehrin doğusundaki Komenyus Üniversitesi (Univerzita Komenského) de, ilgililerin dikkatini çekecektir.
  Bunların yanı sıra, Tuna nehri boyunca hareket eden otobüslerle tarihi Devin Köyü'ne (Devínska Hradná Skala) de ulaşabilirsiniz. Burada tarihi kalıntılar, bir kale (aslında kaleden arta kalanlar) ve müzeler bulunmakta. Ben, hava muhalefetinden dolayı burayı göremedim, ama şehir merkezine yakın olduğu için, buraya kadar gelmişken görmekte fayda var. Şehre yukarıdan bakmak isteyenler için en iyi seçenek ise UFO Observation Deck. Yeni Köprü (Novy Most) üzerine inşa edilmiş ufo görünümlü bu restoran şehrin hemen her noktasına hakim. Bu köprünün üstünden ve civarından Tuna nehrini de seyredebilirsiniz. Değişik bir yapı arayanlar ise, şehir merkezinin biraz yukarısındaki Slovak Radyosunun (Slovenský rozhlas) binasını görebilirler. Ters dönmüş bir piramidi andıran bu bina, gerçekten ilgili çekici görünüyor.

  The castle building includes 4 towers (one on each corner) and a courtyard with a 80 m (260 ft) deep water well. The largest and tallest tower is the Crown Tower on the southwest corner. The 47 m (154 ft) tower dates from the 13th century and for approximately 200 years beginning in the mid-1500s housed the crown jewels of Hungary.[1] The exterior walls and inside corridors contain fragments of old Gothic and Renaissance construction elements. The walled-up entrance gate from the 16th century is still visible to the east of the main entrance. Behind the entrance, is an arcade corridor leading to a large Baroque staircase which, in turn, leads to the exhibitions of the Slovak National Museum on the second floor. The west wing of this floor houses the 4 halls of the Treasure Chamber (opened in 1988) with a collection of the most precious archaeological finds and other objects of Slovakia, including the prehistoric statue called the Venus of Moravany. The third floor houses the exhibition on the History of Slovakia. The first floor in the south wing of the building houses the rooms of Slovak parliament — the National Council of the Slovak Republic - including furnishings from the 16th century. The northern wing of the building- the former Baroque chapel, houses the Music Hall in which concerts are held. The courtyard includes the entrance to the Knights Hall.

  Aynı odak noktasından farklı açılardan çekilen resimler bilgisayar ortamında birleştirilerek ortaya mekanın çepe çevre saran 3 boyutlu sanal turu çıkıyor. Bu sanal turu izleyerek kendinizi ordaymış gibi hissedeceksiniz. Mekanın 3 boyutlu sanal turu izlemek için mausunuzu kullanarak ister yaklaştırabilir ister uzaklaştırabilir yada tam ekran modunda kullanabilirsiniz.
  Bu mekanın sanal turu hazırlanması için toplam her açıdan 210 adet resim çekildi.

  Dosyanın .exe sürümünü indirmek için tıklayınız.