Mekanların 3 Boyutlu Sanal Turları El-Rifai Camii - Al-Rifai Mosque - Mekanların 3 Boyutlu Sanal Turları

Mekanların 3 Boyutlu Sanal Turları

www.3boyutlumekanlar.com

EL-RİFAİ CAMİİ (MISIR/KAHİRE)

Mekanların 3 Boyutlu Sanal Turları

HARİTA - PAYLAŞIM:

  Bu sayfayı E-Posta, Facebook'ta, Twitter'da, Google+ ile paylaşım yapabilir, Harita'da göster butonu ile bulunan yerleşkenin konumunu görebilirsiniz.

  Mekanların 3 Boyutlu Sanal Turları Mekanların 3 Boyutlu Sanal Turları Mekanların 3 Boyutlu Sanal Turları Mekanların 3 Boyutlu Sanal Turları Mekanların 3 Boyutlu Sanal Turları

EL-RİFAİ CAMİİ - AL-RIFAI MOSQUE:


  Türkçe Çeviri:


  El-Rufai Camii 1569’da Kavalalı zamanında yapılmış medreseli camilerden. Görkem ve büyüklüğü ile Sultan Hasan Camii ile yarışan bu yapı içerisindeki bir bölümde Kral Faruk ve yakınları için yapılan bir mezar ve lahit de bulunuyor. Pehlevi Şahlığına gelin olan Kral Faruk’un kardeşinin de metfun olduğu bu mezar bölümünün görkemli süslemeleri İran şahı tarafından yapılmış. İlk Rufai dergahının da bu camide kurumsallaşmaya başlandığı söyleniyor.


  English Translation:

  Aynı odak noktasından farklı açılardan çekilen resimler bilgisayar ortamında birleştirilerek ortaya mekanın çepe çevre saran 3 boyutlu sanal turu çıkıyor. Bu sanal turu izleyerek kendinizi ordaymış gibi hissedeceksiniz. Mekanın 3 boyutlu sanal turu izlemek için mausunuzu kullanarak ister yaklaştırabilir ister uzaklaştırabilir yada tam ekran modunda kullanabilirsiniz.
  Bu mekanın sanal turu hazırlanması için toplam her açıdan 210 adet resim çekildi.

  Dosyanın .exe sürümünü indirmek için tıklayınız.